klik hier om deze pagina door te sturen


home » evenementen » Kunst en natuur paradijs kuna festival

Kuna Festival  

Kunst, muziek, toneel, activiteiten & gezelligheid in de natuur, voor jong en oud!

 

Klik hier voor Kuna festival 2010

Kuna Fesival was zeer geslaagd. Er zijn naar schatting 800 tot 1000 bezoekers geweest verspreid over 2 dagen.

In 2010 vindt het Kuna Festival plaats op 17 en 18 juli! Begin 2010 zal de website worden geupdate en zullen de eerste activiteiten, toneel en kunstenaars worden gepresenteerd.

Voor een foto impressie van de editie van 2010 zie:

http://creative.toondierdorp.nl/

Voor de uitzending van TV Drenthe klik hier

 Op zaterdag 25 en zondag en 26 juli 2009 organiseerde Taribush het Kuna Festival. Kuna Festival staat voor Kunst en Natuur Paradijs en het speelt zich af in de bossen van Dwingeloo.

Een schilderij van Jascha Cavia

Het festival

Het “Kunst en natuur paradijs” is een tweedaags gratis festival waarbij uiteenlopende vormen van kunst, toneel, muziek en activiteiten een plek krijgen op en rond het midden in de natuur gelegen "Kamp de Marke", nabij Lheebroek. Het terrein zal tijdens het festival harmonieus en intiem zijn ingericht. Overal is iets te doen, maar nergens heel veel. De kracht van het festival zit hem in de kleinschaligheid, ontspannenheid en diversiteit. Het is prettig om er een middag te vertoeven: heerlijk in de natuur, mooie kunst, gezellige relaxte sfeer, leuke activiteiten en heerlijk eten. Tussen de gezellige Marokkaanse tenten, bij de oude kapschuur en tussen de heuvelachtige bossen met mysterieuze bomen rondom het terrein zijn allerlei leuke dingen te doen en te bekijken. Het eten en drinken is te verkrijgen voor zeer goede prijzen.

De zaterdag wordt afgesloten met een sterren excursie door het Dwingelderveld.

Nicole aan het schilderen

Het programma

Het festival duurt op 25 juli van 12:00 tot 01:00 's nachts. Op zondag is het van 11:00 tot 17:00 uur.

Op zich maakt het niet uit hoe laat je aankomt er zal constant wel wat te doen zijn. Klik hier voor het voor het programma (kleine wijzigingen voorbehouden).

Het Kuna Festival wordt gehouden op en rond Kamp de Marke in Lheebroek. Dit is een uniek gelegen locatie temidden van de bossen en velden van Nationaal Park het Dwingelderveld. De plek voelt van nature al aan als een paradijs, maar met de gezelligheid, aankleding en sfeer die door de diverse kunstenaars gecreeerd zal worden tijdens het Kuna Festival is er geen ontkomen meer aan. Kamp de Marke is gedurende dit weekend het Kunst en Natuur Paradijs!

 Het eten

Op Kuna festival verzorgt Nicokookt de catering. Het volgende eten zal op het festival te verkrijgen zijn:

  • Pannenkoeken groot en klein, met een garneer bar, waar mensen zelf de pannekoek kunnen pimpen.
  • Bospaddo soep, en evt een soep voor de niet paddo eters.
  • Diverse Tapas achtige hapjes
  • Wok maaltijd, het wordt gewokt terwijl u kijkt!
  • Aardappelpartjes

Routebeschrijving

Om bij het Kuna Festival te komen kunt u naar de buurtschap Lheebroek rijden (tussen Beilen en Dwingeloo). Daar worden de parkeerplekken aangegeven.

Henk Spoelder geeft excursie in het lheebroekerzand
Boswachter Henk Spoelder zal zijn enthousiasme voor de natuur en mooie oude verhalen overbrengen op de mensen.

 

 

Kunstenaars en artiesten:

  • 10 kunstenaars in allerlei pluimage
  • Galina Ryakhovskaya, Pianiste
  • Theatergroep Zonder Pardon
  • Rene Lagerwaard - Mantra's rond het vuur
  • 2 a 3 bands gedurende de dag/avond
  • Dans en toneel

Klik hier voor een compleet overzicht

Activiteiten en workshops:

  • Kunst bekijken, luisteren, voelen en proeven
  • Kompas wandeltochten
  • Speurtochten
  • Tandem fietstochten
  • Zitten en genieten!
  • Luisteren naar de mooie live muziek
  • Steptochten
  • Genieten van een toneelstuk of dansvoorstelling
  • Boogschieten
  • Bosgolf
  • Excursie met de boswachter
  • Workshops Wichelroede lopen

Galina op haar piano, te zien in de bossen van Dwingeloo

 

Activiteiten voor Kinderen:

  • Broodjes bakken boven het vuur
  • Beestjes zoeken in de natuur
  • Wandelen met geiten
  • Schminken
  • Pimp je nestkastje onder begeleiding van kunstenares Nicole van der Veen
  • Luchtkussen

Kinderen wandelen met geiten
Voor kinderen is er een wandeltocht met geit

Low budget

Het doel van Taribush is om van dit festival een jaarlijks terugkerend evenement te maken. In beginsel streven we ernaar om het voor iedereen gratis te maken. Dat houdt in dat de kunstenaars voor niets mogen exposeren, dansgroepen en toneelgroepen bij voorkeur geen bijdrage anders dan onkostenvergoeding krijgen. De kosten die door Taribush gemaakt worden hopen we met de verkoop van drinken weer terug te verdienen. En indien we geld overhouden aan het einde van de rit, dan zal dit toekomen aan kunst en natuur op welke manier dan ook.

Kompastocht tijdens het Kuna Festival door het prachtige Dwingelderveld
Kompastocht door het prachtige Dwingelderveld

Klik hier voor informatie over Culturele Gemeente Westerveld 2009